Орлівка
Iсторична назва: Картал

Тюркське назва Картал (в перекладі — Орел) вперше згадується в 1645. Більшість населення села склали молдавські переселенці. Радянська влада перейменувала Картал в 1947 в ході кампанії з перейменування населених пунктів Бессарабії з дореволюційними неслов’янськими назвами.

Орлівка
Розважатись
Фолк
Що подивитися?
Пам'ятки археології
Дорога в Нагірне з Орлівки пролягає по перешийку між озерами Кагул і Ялпуг, і смае тут проходив стародавній шлях зі Сходу на Захід - з євразійських степів за Дунай. До наших днів дійшли десятки курганів - стародавніх могил царів і вождів племен і народів. На цьому перехресті зустрічалися купці і воїни, тут розміщувалася римська фортеця Аліобрікс. Всього тут зафіксовані сліди дев'яти поселень і городищ, а також виділені три значні курганні групи.
Кам'яна гора
Кам'яна гора займає панівне становище над навколишнім степом. З вершини видно озера Картал і Кагул, річка Дунай і плавні, які підходять до гори майже впритул. Перші знахідки римського походження, зроблені в 1844 році, і стали початком археологічного відкриття Кам'яної гори. Виявилося, що гора привертала людей ще в доісторичні часи. Недалеко від неї виявлені залишки поселень епохи міді (гумельницької культура), бронзи, раннього заліза (гети). Під час походу на придунайські народи Олександр Македонський захопив гетське городище на Кам'яній горі. Римляни високо оцінили вигідне стратегічне положення Кам'яної гори як форпосту і побудували на ній фортецю Аліобрікс. Вона проіснувала до 270 р., коли римські гарнізони залишили лівий беріг Дунаю перед загрозою готів. Після цього Кам'яна гора спустіла.
Храм Святого Миколи
Кам`яний храм побудований у 1821-1848 роках. При ньому з 1842 році функціонувало приходське училище. Богослужіння провадиться молдавською мовою. З правого боку від входу встановлений дзвін, який вже не придатний до використання у двзінниці. У селі Орлівка (Картал) збереглася архаїчна традиція зустрічі Різдва - «Кречун», за якого відбувається «водіння Діда», або «Мошул» - справжній різдвяний карнавал.
Екологічний парк «Картал» 
Екологічний парк «Картал»  — відкрився у червні 2017 року в околицях села Орлівка. Місцевість як частина рамсарських угідь виступає своєрідним резерватом. Екопарк «Картал» став частиною реалізації пілотного міні-проекту з адаптації місцевої територіальної громади до глобальних кліматичних змін в рамках міжнародного проекту «Climate Forum East II». Роботи з облаштування парку взяли на себе Орлівська сільська рада та одеська громадська організація «Центр регіональних досліджень» за фінансової підтримки Євросоюзу та сприяння «Національного екологічного центру України». Відтоді в парку оселились водні буйволи, а обладнана стежка резерватом приваблює туристів.
Озеро Туркоє і рукав Зарзи
Розташовані поруч з останцем Мачинських гір – горою Кам’яною. На них відкривається чаруючий вид з верхівки античного городища.